CAT/POE veya analog kameralarımız yıldırım ve aşırı gerilimden korunmalıdır. Bu sistemler yapısında bulunan hassas komponentlerden ötürü ani aşırı gerilimlerden sıklıkla etkilenir. Bu yazımızda sizlere 3 farklı senorya için korumanın nasıl gerçekleşeceğini anlatacağız.

Senaryo 1 Kablolu Sistem

Kamera sisteminde enerji, data ve video için 3 ayrı kablo vardır. Her kablonun ayrı ayrı korunması gerekmektedir. PND-3in1-C-RS tip 1-2 parafudurumuz ile kamera sisteminin

dıs yıldırımdan korunma sistemi olsun veya olmasın tüm hatları koruyacaktır. Parafudurmuzda hem görsel ikaz hem de uzaktan izleme sinyali (kuru kontak) mevcuttur.

Senaryo 2 Kablolu Sistem

Kamera sisteminde data ve video sinyali birlikte network baglantısı (RJ45) ile iletilmektedir. PND-2in1-C-RS Tip 1-2 parafudurumuz ile kamera sistemi hem

direkt yıldırım darbesine hem de asırı gerilime karsı tek bir parafudr ile korunmus olacaktır. Parafudurmuzda hem görsel ikaz hem de uzaktan izleme sinyali (kuru kontak) mevcuttur.

Senaryo 3 IP Kamera Sistemi

IP Kamera sisteminde kamera ile izleme (kaydetme) merkezi arasıdna sadece 1 kablo vardır. Bu kablo ile data ve video sinyali iletildigi gibi aynı zamanda enerjiyi de Power over Ethernet (Eternet üzerinden enerji besleme) teknolojisi ile iletmektedir. ND-CAT6/E-F yıldırımdan korunma bölgesi 1 -> 3 ; ND-CAT6/E-B yıldırımdan korunma bölgesi 0 -> 1 arasında kullanılır. Eger tüm kamera sisteminiz – kamera / kablo / kayıt cihazınız – CAT6A veüstü bir veri hızına sahip ise ND-CAT6A/EA kullanılır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir